Wedstrijd
| Wedstrijdnummer | 353 |
| Veld | 1 |
VVOG revancheert zich tegen Jong Almere City (1-0)
Het was vanmiddag meer spannend dan fraai op de Strokel. De eerste helft was voor VVOG, dat geen last had van een kouwe start zoals in Sneek vorige week. In de 4de minuut was het al bijna raak.
Een snelle combinatie door het hart van de Almeerse defensie tussen Samir Merraki, Jeremy de Graaf en Wilko Braam bracht de laatste alleen voor de goal maar de afwerking mankeerde. Ook in de 15de minuut scheelde het niet veel. Na aangeven van Jeremy de Graaf was het Oussama Labari die met een vlammend schot dicht bij de openingstreffer was. Het projectiel ketste echter onderweg af op een vijandelijke knie.
In de 24ste minuut was ie er dan eindelijk. Slecht uitverdedigen van de in de eerste helft wankele Almeerder defensie bracht Samir Merraki alleen voor de keeper. Zijn poging faalde nog maar de tweede poging van de vanmiddag weer sterk spelende Jeremy de Graaf was wel raak 1-0.
Ook in het vervolg van de eerste helft bleef VVOG zich de meeste kansen creëren. In de 26ste minuut had Pernelly Biya de kans op 2-0 na goed voorbereidend werk van de onvermoeibare Samir Merraki. Ruzie met de bal voorkwam een geruststellende 2-0.
In de 35ste minuut bracht een fraaie pass van de uitstekend spelende Roelof de Groot, die de geblesseerde Wesley de Klein verving, Jeremy de Graaf in scoringspositie. Maar het kan niet altijd feest zijn. Zijn doelpoging eindigde in een corner.
Voor de toeschouwers bleef het een raadsel waarom VVOG in de eerste competitiehelft van deze tegenstander met 8-1 klop kreeg in Almere. Er was weinig samenhang in de acties van de Almeerders te bespeuren, van taakbewust voetballen was geen sprake en slechts de individuele kwaliteiten van enkele spelers werden zichtbaar.
De rust brak aan met een verdiende 1-0 voorsprong.
De tweede helft liet Jong Almere zien meer als team te willen spelen. Het maakte het VVOG een stuk lastiger om het heft in handen te houden. VVOG werd teruggedrongen. Ten koste van twee gele kaarten voor Richard Gooijer en Jeremy de Graaf werd Jong Almere City fysiek bestreden. En laten we Frans Koornberg niet vergeten. Als er gevaar dreigde bezwoer hij dat onmiddellijk met uitstekende reddingen.
Hoewel VVOG meer terug moest dan dat het lief was, kwamen er toch uitstekende mogelijkheden om de tegenstander de definitieve nekslag toe te brengen. Jeremy de Graaf was er een paar maal dichtbij. Samir Merraki bleef onberekenbaar en gevaarlijk als ie richting vijandelijk doel versnelde. Met de inbreng van Mustafa Kalkan bleef VVOG de Almeerse handen binden.
Maar de voetbalwet dreigde wel in het laatste kwartier. Als je hem zelf niet maakt, doet de tegenstander dat wel.
De achterhoede van VVOG - met het centrale duo Jan Jurrien Hop en Tim Muller niet alleen door de lucht maar ook over de grond onpasseerbaar - en goed gesteund door Wilko Braam en Jeffrey Snijders in een steeds meer verdedigende rol bleek de nul te kunnen vasthouden. VVOG bleef tot het laatst zo compact mogelijk voetballen en vergat niet af en toe zijn gevaarlijke voorwaartsen in stelling te brengen.
De Harderwijkse munitie bleek op, maar ook bij Jong Almere City. Daar bleef het bij losse flodders. Er kwam geen verandering meer in de stand. De belangrijke overwinning was binnen en het linkerrijtje lijkt niet meer zonder VVOG te kunnen. Een knappe prestatie voor een eerstejaars in de derde divisie.
Binc Zwart werd vanmiddag onze man of the match. Hij vond het weggewaaide verslag van uw verslaggever terug onder de sta-tribune! Bedankt Binc!
Video
Team sponsors




